Vítejte na stránkách Studentské články

Vítejte na našich stránkách. Slouží k publikování vašich článků, ať již těch, které jste do novin odeslali, nebo takových, které chcete uveřejnit pouze na této stránce. Web je určen také k tomu, abyste zjistili, co píší ostatní a co si myslí o vašich článcích.
Názory uvedené v příspěvcích nemusí vyjadřovat oficiální stanovisko ředitelství školy.

Nebojte se uveřejňovat a komentovat. Nikdo vám hlavu neutrhne :-)

lodka-noviny(1).gif
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách

Školní články

Zde zveřejňujte
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "5718"
Moje škola, moje budoucnost!?
Je učitel autoritou? Má být kamarádem nebo raději velitelem?

Je učitel autoritou? Každý z nás si určitě vzpomene alespoň na jednoho ze svých učitelů, u kterého by si nikdy nedovolil v hodinách mluvit se svými spolužáky, nebo jak teď bývá zvykem, prohlížet na svém mobilním telefonu facebook či jiné aplikace. Každý žák by měl chovat ke svému učiteli autoritu a uvědomovat si, že se nám snaží předat své zkušenosti a znalosti. Respekt by měl být vzájemný.
Pokud autorita učitele chybí, mohou nastat problémy například takové, že žák nepociťuje potřebu se učit, jeho vzdělávání závisí pouze na něm, což vede k ‚ulejvání‘ a nedostatečné přípravě na hodinu. Dalším případem špatné autority je autorita vynucená, při které se žák snaží učitele poslouchat a respektovat, ale pouze na základě učitelových hrozeb vedoucí k tomu, že si žák po nějaké době učitele přestane vážit, protože není schopen kompromisů, které by profesorovi dokonce mohly pomoci si svou autoritu vybudovat. Pamatuji si, jak nás na základní škole učitelé napomínali za každé špitnutí a maličkosti a hrozili nám větou: „ Ještě jednou a odevzdáš mi žákovskou knížku, do které ti napíšu poznámku pro rodiče!“ Teď se tomu jen směji.
Zastávám názor, že kamarádský vztah mezi učitelem a žákem, ovšem s respektem k učiteli, je velice důležitý a žák má tak větší chuť o hodinách dávat pozor, než když učitel využívá svého postavení a stává se pro nás jakýmsi velitelem. Strach z učitele nebo z hodin plných urážlivých vět učitele k žákům nemá vůbec dobrý vliv na studentovu psychickou stránku. Naopak. Žák žije ve stresu a nedokáže se plně soustředit na své studium.
Závěrem bych chtěla říci, že já k učitelům úctu mám a snažím se plnit jejich požadavky, ať už mě vyhovující či nevyhovující. Snažím se vyjít vstříc i učite
Zde pište své články, které nesouvisí s tematy vypsanými k projektu Studenti píší noviny.
14.10.2013 18:14:10
admin.clanku
1

Jak se vám líbí tyto stránky?

Hodně, se mi líbí (23 | 42%)
Ano, líbí... (9 | 17%)
Moc se mi nelíbí (6 | 11%)
Vůbec se mi nelíbí (16 | 30%)
Jen dobrý autor ví, jak špatně píše.
Leonid Nikolajevič Andrejev

Umělec nepotřebuje kritiku. Umělec potřebuje ocenění. Když potřebuje kritiku, není to umělec.
G. Steinová

Knihami jsme spojeni s duchy všech národů a dob. V dobře vybrané knihovně jsme jako ve věčnosti.
Tomáš Garigue Masaryk
kniha.gif
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one